Slide Name

Adile Teyze

Adile Teyze bütün komşularının yardımına koşan yaşlı bir kadındır. Bir müteahhit pansiyonu alarak yerine apartman yapmak istemektedir. Adile Teyze müteahhide sürekli ret cevabı verir.

Listeye Ekle

633 kişinin listesinde

Kategori

Türk Filmleri Dram, Komedi

Yönetmen

Alev Akakar

Yapımcı

Alev Akakar

Yapım Yılı

1982

Oyuncular

Adile Naşit, Halit Akçatepe, Ayşen Gruda, Şener Şen, Şemsi İnkaya, Nükhet Egeli, Mahmut Hekimoğlu, Hulisi Kentmen, Hülya Tuğlu, Halit Akçatepe, Jale Efecik, Şemsi İnkaya, Mahmut Hekimoğlu, Hülya Tuğlu, Şener Şen, Jale Efecik, Adile Naşit, Ayşen Gruda, Hulisi Kentmen, Nükhet Egeli, Şemsi İnkaya

Konu

Adile Teyze bütün komşularının yardımına koşan yaşlı bir kadındır. Bir müteahhit pansiyon dahil bahçesini de alarak yerine apartman yapmak istemektedir. Adile Teyze müteahhide sürekli ret cevabı verir. Ancak müteahhit ısrarından vazgeçmez.

Bir gün Adile Teyze’nin ilgilendiği küçük çocuklardan birisi hastalanır. Çocuğun tedavisi için hastane yüksek miktarda bir para istemektedir. Bu yüzden Adile Teyze, pansiyonu müteahhide ipotek ettirmek zorunda kalır. Ancak komşuları Adile Teyze'nin evini kurtarmak için kenetleneceklerdir.