Slide Name

Annem

Kocası Arabistan'da işçi olarak çalışan genç kadın, eve döndüğünde kızı Ceylan'ı bulamaz. Ceylan'ı temizlik işlerinde çalıştığı ve çocukları olmayan genç karı-koca kaçırmıştır.

Listeye Ekle

58 kişinin listesinde

Kategori

Türk Filmleri Dram

Yönetmen

Temel Gürsu

Yapımcı

Gözde Film

Yapım Yılı

1987

Oyuncular

Ceylan, Adile Naşit, Canan Perver, Ünsal Emre, Ayşegül Ünsal

Konu

Kocası Arabistan'da işçi olarak çalışan genç kadın, eve döndüğünde kızı Ceylan'ı bulamaz. Kadın büyük bir şok geçirip aklını yitirir. Ceylan'ı temizlik işlerinde çalıştığı ve çocukları olmayan genç karı-koca kaçırmıştır.

Amaçları, torun sevgisiyle yaşayan zengin anneannelerinden para sızdırmaktır. Kumara düşkün olması nedeniyle kaynanası tarafından dışlanan damat, kaçırdığı bu çocuk sayesinde durumu kurtarır. Yaşlı kadın, torun sahibi olmanın sevinciyle evinin kapılarını kızına ve damadına açar.

Aradan yıllar geçer, aklını yitiren genç kadın çalışmak üzere bir zengin çiftliğine gider. Burada kızı Ayşe ile karşılaşır. Ancak birbirlerini tanımazlar. Ayşe, gerçek annesi sandığı üvey annesinden bulamadığı yakınlığı temizlikçi kadında tadar. Çeşitli olaylardan sonra gerçekler ortaya çıkar. Kötü ruhlu kumarbaz damadını ve kızını evden kovar. Tüm mirasını da Ayşe'ye bırakır.