Videolar

Bal

9.743 kişinin listesinde

Bu içeriği istediğiniz zaman kaldığınız yerden izlemeye devam etmek için, yapabilirsiniz.

Özet

Kekelemeye başlayan Yusuf'un babası Kafkas balı aramak için uzak bir ormana gider. Babasının gitmesiyle Yusuf iyice sessizleşir. Babasını ormanda arayan Yusuf'un gördüğü rüya gerçekleşecek midir?

Oyuncular

Bora Altaş, Erdal Beşikçioğlu, Tülin Özen, Alev Uçarer, Ayşe Altay, Ayşe Altay, Özkan Akçay, Selami Gökçe, Kamil Yılmaz

Kategori

Türk Filmleri Dram

Kategori

Türk Filmleri Dram

Yönetmen

Semih Kaplanoğlu

Yapımcı

Semih Kaplanoğlu

Yapım Yılı

2010

Oyuncular

Bora Altaş, Erdal Beşikçioğlu, Tülin Özen, Alev Uçarer, Ayşe Altay, Ayşe Altay, Özkan Akçay, Selami Gökçe, Kamil Yılmaz

Konu

Yusuf ilkokula başlamış, okuma yazma öğrenmektedir. Babası Yakup ürkütücü bir ormanın derinliklerinde, yüksek ağaçların üzerine kurulmuş el yapımı kovanlarda üretilen karakovan balcılığıyla uğraşmaktadır. Babasıyla sık sık gittiği orman, Yusuf için gizemli bir yerdir...

Yusuf bir sabah gördüğü rüyayı babasına anlatır. Bu rüya ikisi arasında sonsuza dek kalacak bir sırdır. Aynı gün Yusuf sınıfın önünde öğretmenin verdiği okuma metnini okurken aniden kekelemeye başlar ve arkadaşlarının alay konusu olur. Yakup, anlaşılmaz bir nedenle soyu hızla tükenen Kafkas arılarının peşinden uzak bir ormana gider.

Babasının gidişiyle Yusuf iyice sessizliğe gömülür. Yusuf'un bu hali çay tarlasında çalışan annesi Zehra'yı üzmektedir. Ne kadar uğraşsa da Yusuf'u konuşturamaz. Günler geçer, Yakup'un gecikmesi Zehra'yı ve Yusuf'u tedirgin eder. Zehra Miraç Kandil'i gecesi için Yusuf'u köyden uzaktaki anneannesine gönderir.

Yusuf, orada dinlediği hikayelerdeki peygambere benzettiği babasının mutlaka geri döneceğine inanmaktadır. Ertesi gün Sis Dağı şenliğinde de Yakup'a rastlayamazlar... Babasını aramak için ormanın derinliklerine dalan Yusuf'un gördüğü rüya gerçekleşecek midir?