Slide Name

Behzat Ç.

1. Bölüm

Cinayet Bürosu Baş Komiseri Behzat Ç. ve diğer polisler Harun, Hayalet, Akbaba, Eda, Emre, Selim ve Cevdet, Ankara'da meydana gelen karanlık cinayetleri çözmeye çalışırlar.

Listeye Ekle

121.097 kişinin listesinde

Yönetmen

Sadullah Şentürk

Yapımcı

Adam Film

Yapım Yılı

2010 - 2013

Oyuncular

Erdal Beşikçioğlu, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Berkan Şal, Sezin Akbaşoğulları, Ayça Varlıer

Konu

Behzat Ç., eşinden ayrılmış, kızıyla kopuk ilişkisini sürdürmeye çalışan, Ankara’da yaşayan bir cinayet masası baş komiseridir. Yaşadığı şeyler onu hayata karşı yabancılaştırmış, değiştirmiştir.

Zor bir adam olan Behzat Ç., en az kendi kadar tuhaf karakterlere sahip ekibiyle birlikte Ankara’da yaşanan karanlık cinayetleri çözmeye çalışırken bir yandan da kızıyla olan ilişkisini düzeltmek için uğraşır. Harun (Tosun Paşa) Sinanoğlu, Sabri (Hayalet) Özay, İsmet (Akbaba) Arif Karasu, Eda Akkaya ve mesleğe yeni girmiş Cevdet’ten oluşan ekibini bir arada tutmaya çalışan Behzat Ç.’nin hayatı, kızının intiharı sonrası tamamen değişir.

Yaşadığı korkunç olayın ötesinde hayatının kalan parçalarını toparlamaya çalışan Behzat Ç.’nin hikayesi, gizemli bir genç kız olan Şule’nin yanında yaşamaya başlamasından sonra hiç düşünmediği bir yere gidecektir. Cinayet masası baş komiseri olarak görevini tüm bürokrasiye rağmen yerine getirmeye çalışan kahramanımız aynı zamanda kendisiyle bir savaş içindedir.

Ankara’nın vahşi cinayetlerinin ve karanlık karakterlerinin ardında, Behzat Ç.’yi büyük bir keder, hiç bilmediği bir geçmiş ve hayata dair küçük umutlar beklemektedir.