unnamed

Bazı şarkıların hafızalarımızdan silinmesine izin vermeyen 2017-2018 sezonu dizileri, hem öyküleri hem de bu şarkıların geçtiği sahneleriyle bizden başarı alkışları almaya devam ediyor! Anlatının bizlere geçmesini, empati kurabilmeyi ve yaşanan olayları derinden hissetmemizi sağlayan bu şarkılar, kurguları gerçekliğe bir adım daha yaklaştırıyor.

Çukur – Mihriban

Kısa sürede büyük bir beğeni toplayan Çukur dizisinin her yeni bölümünde birçok farklı şarkıya şahit olsak da, ‘Mihriban’ türküsü hem dizinin öyküsünü şekillendirdi hem de kulaklarımızın pasını sildi attı. Vartolu’nun dilinden düşürmediği bu şarkıyı yeni sezonda sıklıkla duymamız kuvvetle muhtemel.

İstanbullu Gelin – Küçüğüm

İkinci sezon tanıtımı yayımlandığı andan itibaren hepimizi heyecanlandıran İstanbullu Gelin’in birinci sezonunda, çoğunlukla Sezen Aksu şarkılarına şahitlik etmiştik. Esma Sultan’ın baskıları ve yeni bir hayat kurma isteği ile yılların eskitildiği konaktan ayrılmak zorunda kalan Bade ve Murat’ın hüznüne ortak olduğumuz ‘Küçüğüm’ şarkısı, izleyenleri duygulandıran anların sebebi olmaya yetti.

Avlu – Dertli Anam

Dizi tutkunlarının dikkatini çeken özel ve özgün bir hapishane öyküsüne sahip ve müziğin dramatik ögelerin taşıyıcısı olarak kullanıldığı Avlu dizisinde Fikret Kızılok’tan Müzeyyen Senar’a pek çok usta ismin parçalarına yer verildi. ‘Dertli Anam’ parçası ise “Anne öldüğünde anneyi değil, çocukluğunu gömersin. Peki ya çocuğun ölürse?” sorusunu gündeme getirdi.

Fi – İnsan İnsan

puhutv ekranlarının unutulmayacak dizisi Fi’de saf sevginin karşısında yer alan aşkın, tutku ve hastalık dolu olduğuna kanaat getirdik. Deniz ve Duru’nun birlikteliğinin resmen noktalandığı sahnede dinlediğimiz bu şarkı, hafızalarımızdan hiç silinmeyecek anlara sebep olurken, Can Manay için yeni bir umudun başlangıcıydı.

Ufak Tefek Cinayetler – Maktul

Şarkının sözlerinde de dediği gibi “Kim Katil Kim Maktul” sorusu ile birinci sezonunu tamamlayan popüler dizi, Ufak Tefek Cinayetler’de hala herkesin sonu meçhul. Dicle Olcay’ın dizi için özel olarak seslendirdiği Maktul şarkısıyla bütünleşen Ufak Tefek Cinayetler, Sarmaşık Kızları’nı birbirine düşüren; aşk ve dostlukları sık sık sorgulamamızı şart kılıyor.

Bunu da beğenebilirsiniz

Kuzgun Şimdi Ne Yapacak?

‘Kuzgun’un dün akşam yayınlanan 10. bölümü de heyecan