5-4

Her hikâyenin kötü bir karaktere ihtiyacı vardır.. Kötülükler olmasa iyiliğin değerini nasıl bilebilirdik? Dizilerde eninde sonunda aşkın kazanacağına olan inancımızı her defasında baltalamaya çalışan karakterler, hikâyelerin tuzu biberi olsa da bazıları var ki haddini çoktan aştı..

Aşıklar için büyük tehlike arz eden kötü karakterlere daha yakından bakmaya ne dersiniz?

1- Can Manay (fi)

Hastalık derecesinde bağlı olduğu Duru’nun hayatını mahvetmekten çekinmeyen Can Manay, sevdiği kadının aslında mutsuzluklar içinde boğulduğunu ve onu bu durumdan kurtaracak kudretin yalnızca kendisinde olduğunu düşünecek kadar saplantılı bir karakter.. Çevirdiği türlü dolaplara rağmen, Duru ve Deniz’in aşkı yıkılmayacak kadar sağlam dursa da Can Manay’ın her zaman son bir numarası daha vardır, öyle değil mi?

2- Emir Kozcuoğlu (Kara Sevda)

Aşkları için verdikleri mücadele ile ciğerimizi dağlayan Nihan ve Kemal sevdasının azılı düşmanı Emir Kozcuoğlu, hem kendi hayatını hem de iki aşığın hayatını zindan etti. Kötü ama aşık bu adam, finalde yaptığı son çıkışla nefret oklarının hedefi olmayı başardı.

3- Ayşegül (Küçük Sırlar)

Sinsilikte kimsenin boy ölçüşemediği Ayşegül, hepimizin bildiği üzere kafasına her koyduğunu mutlaka yapar. Su ile Çet’in arasını bozmak için her defasında akla hayale gelmedik vukuatlara imza atan Ayşegül’ün tahmin edileceği üzere ekran karşısında çok düşmanı vardı.

4- Orkun (Medcezir)

Hiç şansı olmadığını bildiği halde denemekten asla vazgeçmeyen Orkun; Yaman ve Mira aşkına nifak sokmaktan bir türlü sıkılmadı. İntikam planlarına her gün bir yenisini ekleyen Orkun, başarılı olamasa da aşıkları çoğu zaman büyük mutsuzluklara sürükledi.

5- Haşmet (Bana Sevmeyi Anlat)

Sevilmemenin yükünü taşıyamayan Haşmet, Leyla’nın hiç uslanmayan, en büyük aşığı. Fakat ne yazık ki Leyla’nın gönlü Alper’de.. Durum böyle olunca Haşmet, sarsılmaz gücünü aşıkları ayırmaktan yana kullanıyor.

6- Ezgi Kara (İçimdeki Fırtına)

Aşktan gözü kör olan ve sevdiği adam uğruna giriştiği amansız mücadelede yenilgiyi asla kabul etmeyen Ezgi, kardeşi Deniz ve Emre’nin aşkına göz dikiyor. Deniz’in ateşle imtihan edildiği olaylar silsilesinde Ezgi’nin kazanmak için hiç şansı olmasa da izlerken korkmadık değil!

Bunu da beğenebilirsiniz

Kuzgun Şimdi Ne Yapacak?

‘Kuzgun’un dün akşam yayınlanan 10. bölümü de heyecan