diriliş ertuğrul 56. bölüm

Ekranların reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul’da heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Diriliş Ertuğrul 56. bölümde neler oldu?

Her Şey Daha Yeni Başlıyor!

Yiğit ve Dündar’ın Noyan’ın eline geçtiğini öğrenen Halime fenalaşır ve erken doğum yapar. Ertuğrul ve Halime’nin bir erkek çocuğu olur. Turgut gözcülük yaparken yakalanır ve Noyan tarafından öldürülmek üzereyken, Yiğit sayesinde kurtulur.

Saadettin Köpek planını ilerletmek için adımlarını atmaya devam eder. Dündar’ı kurtararak Sungur Tekin’in güvenini pekiştirir. Böylece Ertuğrul ve Sungur Tekin arasında büyük bir ayrılık yaşanır.

diriliş ertuğrul 56. bölüm
Noyan ve Goncagül sayesinde Yiğit’i sultan olmaya ikna ettiren Saadettin Köpek, durumu Padişah’a bildirerek Yiğit’in ölüm fermanının çıkmasına neden olur. Köpek Padişah’a yazdığı mektupta Yiğit’in isyanından Ertuğrul ve Halime’yi sorumlu göstererek en kısa zamanda Padişah’ın obaya gelmesini tavsiye eder.

Saadettin Köpek’in Ertuğrul, Tuğtekin ve Sungur Tekin’i ziyarete gelmesi kardeşler arası gerilimi iyice artırır. Bu sırada Yiğit’ten gelen biat mektubu iplerin tamamen kopmasına neden olur. Köpek’in Sungur Tekin’i kışkırtma çabaları tüm hızıyla devam etmektedir.

Yiğit’ten şüphe etmeyen Ertuğrul, Köpek’in hedefinin Sultan Alaaddin olmasından korkmaktadır. Bir yandan Halime kardeşinin canı için endişe etmektedir. Hayme Ana ve Gündoğdu’nun obaya dönmesi herkesi mutlu eder. Doğum haberiyle sevinen Hayme Ana, Yiğit’in durumunu duyunca büyük bir şok yaşar.

diriliş ertuğrul 56. bölüm
Turgut’un yakalandığından haberi olmayan Ertuğrul ve kardeşleri Noyan’ın yerini öğrenince cenk hazırlıklarına başlarlar. Noyan’ın mağarasında onları hiç beklemedikleri bir sürpriz beklemektedir. Saadettin Köpek, Tuğtekin’i hedef alarak Boğaç’ın yardımlarıyla Noyan’a Gökçe’yi kaçırtır ve Noyan’ın mağarasına Gökçe’nin elbisesini bıraktırarak, Tuğtekin ve Ertuğrul’a büyük bir mesaj verir. Asıl cenk şimdi başlıyordur…

Bunu da beğenebilirsiniz

Kuzgun Şimdi Ne Yapacak?

‘Kuzgun’un dün akşam yayınlanan 10. bölümü de heyecan