diriliş ertuğrul 58. bölüm

Ekranların reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul’da heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Diriliş Ertuğrul 58. bölümde neler oldu?

Noyan Ve Tuğtekin Arasında Savaş Başlıyor

Yiğit’i kurtarmaya ve oba beylerini Saadettin Köpek’le ilgili uyarmaya giden Ertuğrul, Köpek’in ordusu tarafından saldırıya uğrar. Yiğit’i de alarak kaçmayı başarır.

Gökçe’yi öldüren Noyan Tuğtekin’le savaşa tutuşur. Noyan’a yenik düşen Tuğtekin ağır şekilde yaralanır. Noyan, Köpek’in kendisini öldürtmek için Sungur Tekin’i kışkırttığını fark edince öfkelenir.

diriliş ertuğrul 58. bölüm
Bu esnada Köpek, askerlerini obaya yollayarak Ertuğrul’u almalarını ister fakat askerler Ertuğrul’u bulamaz. Hayme Ana bu durum karşısında küplere biner ve Köpek’i görmeye gider. Sungur Tekin’in de Hayme Ana’nın da Ertuğrul’u Sultan’a teslim edeceklerini söylemesi Köpek’in planlarını tehlikeye düşürür. Bu nedenle Noyan’a Ertuğrul’u öldürme görevi verir.

Gökçe ve Tuğtekin’in obaya gelmesiyle derin bir yas başlar. Gökçe’nin ölümü başta Selcan olmak üzere, herkesi derinden sarsar. Tuğtekin yaşam mücadelesi vermeye devam etmektedir.

Gökçe ve Tuğtekin’in haberini alan Ertuğrul obaya geri döner. Sungur Tekin ve Gündoğdu, Yiğit’in ölmesi ve Ertuğrul’un teslim olması gerektiğini düşünür. Ertuğrul ancak Noyan’ı öldürüp Köpek’in oyununu ortaya çıkardıktan sonra teslim olacağını söyler. Tuğtekin son nefesini verirken Ertuğrul’a vazgeçmemesi gerektiğini söyler ve ölür.

diriliş ertuğrul 58. bölüm
Saadettin Köpek’in Sungur Tekin üzerindeki oyunları devam etmektedir. Kendisinin görevine bağlı kalmasını ve onu Uçbey yapmak istediğini söyler.

Bu esnada Ertuğrul’un adamları Boğaç’ı pusuya düşürür ve ele geçirir. Boğaç, Ertuğrul’a Noyan’ın yerini söyler ve Noyan’la Ertuğrul karşı karşıya kalır…

Bunu da beğenebilirsiniz

Kuzgun Şimdi Ne Yapacak?

‘Kuzgun’un dün akşam yayınlanan 10. bölümü de heyecan