diriliş ertuğrul 85. bölüm

Ekranların merakla beklenen dizisi Diriliş Ertuğrul, 85. bölümüyle ekranlardaydı..

Obada Nikah Heyecanı!

Dündar’ın ve Doğan Alp’in Konya’ya giderken Vasilius ve askerleri tarafından pusuya düşürülmesi obada büyük yankı uyandırır. Doğan Alp’in şehit olması Dündar’ın ise Vasilius tarafından rehin alınması üzerine tüm oba intikam yemini eder. Gözünü intikam bürüyen Ertuğrul ve Alpleri, Aliyar ile yola çıkar. Önce Nikea’dan gelen birliği basarlar, daha sonra Bizans Askeri kılığında Karacahisar Kalesi’ne girerler. Ertuğrul ve Alpleri kalede birçok askeri öldürüp Dündar’ı kurtarırlar.

diriliş ertuğrul 85. bölüm
Herkesten habersiz düğün yapmak için yola çıkan Helena ve Vasilius, yolda Nikea’dan gelen birliğin basılıp askerlerin öldürüldüğünü görürler. Vasilius öfkeden çılgına döner ve Helena’nın güvenliğini sağlayarak kaleye gider. Vasilius kaleye vardığında artık çok geçtir. Dündar, Ertuğrul tarafından kurtarılmış ve birçok askeri öldürülmüştür. Diğer yandan Vasilius’un askerlere emanet ettiği Helena kendi isteğiyle Kayı Alpleri’ne sığınmıştır. Helena artık Vasilius’dan kurtulduğu ve Bamsı’ya kavuştuğu için çok mutludur. Helena’nın Alplere sığındığını gören bir Bizans Askeri durumu Vasilius’a iletir.

Dündar’ın obaya dönmesiyle Hayme Ana’nın içi rahatlamıştır. Obadaki hainlerden Acar Bey, Ertuğrul tarafından, Acar Bey’in kızı Günyeli, Dündar Bey tarafından; Vasilius’un arkadaşı ve en iyi askerlerinden Teo ise, Bamsı tarafından tüm obanın karşısında infaz edilirler. Ertuğrul, Doğan Alp’in intikamını aldığı için artık rahattır.

diriliş ertuğrul 85. bölüm
Ural Bey, Vasilius’un başına gelenleri kendi lehine kullanma peşindedir. Diğer oba beyleriyle toplanan Ural, tekrar obasının başına geçebilmek için hain planlar yapar. Diğer oba beyleri, Vasilius onları tehdit ettiği için Ertuğrul’a mektup yazarlar. Oba beylerine yardıma giden Ertuğrul, Aliyar ve Alpler obada yokken, Ural Vasilius’un da yardımıyla obaya baskın yapacaktır.

Bamsı, Helena’yı kurtardıktan sonra obaya getirir. Birbirlerine bir an önce kavuşmak isteyen Bamsı ve Helena’nın artık önünde bir engel kalmaz. Hayme Ana ve Ertuğrul’un onayını alan Bamsı ve Helena’nın nikahının kıyılması için tüm oba toplanır. Nikah kıyılmadan önce Helena kendi rızasıyla Müslüman olur. Helena’nın adı artık Hafsa’dır. Tüm bu gelişmeler yaşanırken Dündar ardında bir mektup bırakıp obayı terk eder. Yaşanan bu son gelişmenin obadaki yankıları ne olacaktır? Tüm soruların cevabı 86. bölümde..

Bunu da beğenebilirsiniz

Kuzgun Şimdi Ne Yapacak?

‘Kuzgun’un dün akşam yayınlanan 10. bölümü de heyecan