icerde

İntikam, içimizde tutup büyüttüğümüz sürece bizi zehirleyen ve  kimi zaman karakterimize tamamen ters olaylara imza atmamıza sebep olan, korkutucu olduğu kadar yıkıcı bir duygu..

İzlediğimiz dizilerde kimi karakterler intikamlarını sevdikleri insanları kendilerinden mahrum bırakarak aldı, kimileri ise çektikleri kadar acı çektirerek..

İşte, intikam ateşiyle yanıp tutuşan ve beslendikleri bu duyguyla can yakmak için bir dakika dahi tereddüt etmeyen dizilerin en cezalandırıcı karakterleri!

1- Kara Sevda

Yaptığı her hareketle tescilli psikopat olma unvanını sonuna kadar hak eden Emir Kozcuoğlu’nun, Nihan ve Kemal’e yaptıkları malumunuz.. Nihan’a duyduğu saplantılı aşkı üstüne bir zırh gibi giyinen ve sebebi olduğu her acı olayı buna bağlamakta bir beis görmeyen Emir, genç aşıklara çok çektirdi. Elbette yaptıkları arasında en korkutucu olanı Nihan ve Kemal’i tuzağa düşürüp, çocuklarını kaçırmasıydı. Kaygı dolu gözlerle izlediğimiz sahnelerde Emir’in düşmanı olmadığımız için kendimizi oldukça şanslı saydık.

2- Fazilet Hanım ve Kızları

Bazı önyargılar vardır, algılarımızı yanıltır. Gözlerimizle gördüğümüz için inandığımız, yanılma ihtimalinin olmadığına neredeyse emin olduğumuz durumlarda bile kimi zaman hata yaptığımızı çok sonra fark ederiz. Hazan’ın otel odasında Yağız tarafından küçük düşürülmesinden sonra, bu olayı bir gün karşı tarafa ödeteceğini adımız gibi biliyorduk tabii ama, biz bile bu kadarını tahmin etmemiştik. Hazan, büyük patron Yağız’ın karşısına geçip yaşadıklarını tek tek ödettiği sahnede çok şık bir hareketle kadınlık gururunu kurtarmış oldu.

3- Cesur ve Güzel

Hesaplaşmanın böylesi.. Rıza tarafından ardı arkası kesilmeyen belalar yaşayan çiftimiz Cesur ve Sühan sonuna kadar savaştı, yılmadı. Cesur’un Rıza’ya haddini bildirmeyi kafasına koyduğu son olayda, Sühan’ın babası olarak Tahsin’in olanlara dur demek ve yaşananların gecikmiş intikamını almak adına ailesi için yaptığı büyük fedakarlık hepimizi ağlattı.

4- Güneşin Kızları

Selin’in yaşadığı o korkunç anı izlerken aynı durumda olmadığımız için neredeyse sevindik. Aşık bir kadının uğradığı hayal kırıklığı, herkesin içinde düştüğü bu can yakan durum için ne söylesek hafif kalır. Ali tarafından çok çirkin bir şekilde reddedilen Selin, yaşadığı utanca dayanamayarak partiyi terk etti. Ali’nin, intikamını aldığı için kendini kutladığı bu olaydan sonra aslında intikam almasını gerektirecek hiçbir şey olmadığını öğrenmesi olayın dramatik yüzünü bir kere daha görmemizi sağladı.

5- Diriliş Ertuğrul

Büyük bir inancın çevresinde birleşen Ertuğrul Bey ve askerleri, düşmanı zekice bir yöntem ile tuzağa düşürdü. Öç almak konusunda ne kadar başarılı olduğunu tartışmaya dahi gerek duymadığımız yiğit Ertuğrul Bey, kendine olan güvenini bir kez daha kanıtladı ve düşmanın karşısına tek başına dikildi.

6- Rüya

Ömrü boyunca keder içinde yaşamış kahramanımız Elif’in, sevdiği adama kavuştuğu zaman tüm acılarının geride kalacağını düşünmüş, en azından biraz yüzünün güleceğini ummuştuk. Fakat kaderin hesaplaşmaya doymadığı Elif, gözlerimizin önünde acılar içinde kıvrandı. Son olarak Alaz’ın başkalarının suçunu Elif’e ödetmek istediği sahnede izleyenler için ipler tamamen koptu. Tek suçu sevdiği adam ile evlenmek olan Elif’in geçmişte yaşanan kapanmamış hesaplar yüzünden çektiği acılar hepimize pes dedirtti.

7- İçerde

İki kardeşin her şeye rağmen var olma mücadelesini izlediğimiz İçerde, daha önce tanık olmadığımız büyük bir işbirliğine sahne oldu. Kebapçı Celal’in son ana kadar zafer kazanmış bir edayla hareket etmesi ise olayların sonucunda yaşanan yıkımın da o denli büyük olacağının bir göstergesiydi. Sarp’ın deyimiyle Kebapçı Celal’i dürüm yapan kardeşler, intikamın süresi uzadıkça ulaşılan zaferin coşkusunun daha da arttığını gözler önüne serdi.

Bunu da beğenebilirsiniz

Kuzgun Şimdi Ne Yapacak?

‘Kuzgun’un dün akşam yayınlanan 10. bölümü de heyecan