fi_1011fragman_mobil_1920x1080

Yakıcı ve yıkıcı taraflarına rağmen kendimizi kaptırmaktan alıkoyamadığımız kıskançlık duygusu hepimizi zaman zaman ele geçirmiştir. Kimi zaman sevgiyle doğan ve kolay kolay ortadan kaybolmayan bu duygunun esiri olmak, yanlışlığa düşmekle bir olsa da ne yazık ki gerçeğin değişmediği bazı durumlar var..

Dizilerde birebir şahit olduğumuz bu zor anlar; bazen bir aşığın düşüncelerini meşgul ederek onu zehirledi, bazen ise kaybetme korkusunu tetikleyerek birbirini seven iki insanın kavuşmasını sağladı.

İşte; kahramanlarımızın hırs, ihtiras ve aşk ekseninde sevgileri uğruna içine düştüğü kıskançlık anları!

Ayrı Olsalar da Onlar Birbirine Ait! (Kiralık Aşk)

Bazı şeylerin değerini anlamak için kaybetmek gerekir.. Defne ile aralarındaki soğukluktan sonra asla geri adım atmayan Ömer’in sevdiği kadını bir başkasının arabasında görmesi, ilişkisinde yaşadığı sorunlara nokta koymaya yetti. Bu kıskançlık anı sonrası Ömer ve Defne’nin kalplerinin asla ayrılamayacağını bir kez daha anlamış olduk!

Yarım Kalmış Bir Aşk, Gerçek Bir Aşk Mı? (fi)

İnsan seviyorsa kaybetmekten korkar.. Peki ya, zaten kaybetmişseniz ve halen sevmeye devam ediyorsanız? Alara’nın Deniz’den sonra dağılan hayatı ve kıskançlık sebebiyle yaşadığı öfke patlaması, Duru ve Deniz ilişkisindeki dengeleri bozdu!

Faruk; “Sen Bana Aitsin!” (İstanbullu Gelin)

Her daim sakin halini görmeye alıştığımız Faruk, büyük bir kıskançlık sonucu yaptığı hareketlerle Süreyya’yı olduğu kadar bizleri de şaşkınlığa sürükledi. Bu kıskançlık anı, birbirini seven iki aşığın ilişkisinde büyük bir yara açtı!

Mantığın Ötesindeki Tek Gerçek; Aşktır! (Yüksek Sosyete)

Mantıklı tüm cevapların anlamını yitirdiği kıskançlık girdabına kapılan Cansu, sevdiği adamı bir başkasıyla görünce kelimenin tam anlamıyla yıkıldı. O sırada yaşadıklarının büyük bir yalandan ibaret olduğunu düşünse de Kerem ona deliler gibi aşıktı!

Ece’nin Tatlı Kıskançlığı! (Baba Candır)

Aralarındaki karşı konulmaz çekimi tanıştıkları ilk anda hissetmiş olduğumuz Ece ve Haluk, aşklarını birbirlerinden uzun bir süre saklamak zorunda kaldılar. Bunları söze dökemeseler de birbirlerini kıskandıkları bazı anlar bize bu iş oldu dedirtti!

Murat’ın Aşkı Ağır Basıyor! (Aşk Laftan Anlamaz)

Hayat ve Murat’ın ilişkisinde tam her şey yolunda gidiyor dediğimiz anda ortaya çıkan bir üçüncü kişi, hep en güzel anları mahvetti. Fakat bu gibi durumlarda kendine hakim olmaya ve sakin kalmaya çalışan Murat’ı son sahnede kimse tutamadı!

Kaderin Birleştirdiği Hayatlar! (Kaderimin Yazıldığı Gün)

Aşk tesadüfleri sever elbet! Ama her şey keşke daha kolay olsaydı! Bir tesadüf eseri hayatları kesişen Kahraman ve Elif, birbirlerine duydukları derin aşka uzun bir süre direndiler. Bu süre içinde Kahraman’ın kıskançlıktan deliye dönen eşi Defne’nin binbir türlü hakaretine maruz kalan Elif için durum bir hayli zordu!

Bunu da beğenebilirsiniz

Kuzgun Şimdi Ne Yapacak?

‘Kuzgun’un dün akşam yayınlanan 10. bölümü de heyecan