içerde 1. bölüm

Ay Yapım imzalı, güçlü oyuncu kadrosu ve sarsıcı hikayesiyle sezonun en iddialı yapımı olan İçerde’nin nefes kesen ilk bölümü yayınlandı.

Dizi daha ilk bölümünden oyunculukları ve kurgusu ile gözlerimize bir ziyafet çekti diyebiliriz. Bölümün ilk yarısı Sarp’ın hikayesini izliyoruz. Diğer yarısı ise Mert’i anlatıyor. Bu iki adamın hikayesi en ağır haliyle içimize oturuyor.

İçerde 1. bölüm nasıl başladı?

Sarp, polis akademisinden birincilikle mezun olmak üzeredir. Annesi Füsun ve çocukluk arkadaşı Eylem ile yaşamaktadır. Eylem gazeteci, Füsun ise minik lokantası sayesinde oğlunu tek başına büyütmüş bir annedir.

Polis akademisinin gözü pek müdürü Yusuf, ekibine yalnızca birincileri almaktadır. Akademinin yıldızı Sarp’ı ise müdürünün odasına çağırıldığında kötü bir sürpriz beklemektedir. Ona geçmişinin en acı meselesi olan babasından bahsedilecektir.

Sarp’ın babası ise ünlü mafya babası Kebapçı Celal’in tetikçisidir. Babasının kötü ünvanı sonucu hapse girmesiyle Sarp ve kardeşi Umut küçükken annesiyle bir başına kalmıştır. Kısa bir süre sonra küçük kardeş Umut kaçırılır ve kayıplara karışır.

Günümüze döndüğümüzde; Yusuf Müdür, Sarp’ı mezun etmez çünkü onun da mafya babası için çalışacağından emindir. Bu duruma isyan eden Sarp mezuniyet günü okulu basarak Yusuf Müdür’e silah çeker. Bu olaydan sonra hapse giren Sarp, hapishanede “Alyanak” ile tanışır. Alyanak Celal’in sağ koludur. Sarp böylece Celal’in dünyasına girmiş olur.

Gelelim ikinci yarıya; Mert’in hikayesine. Mert akademiyi ikincilikle bitirmiştir fakat Sarp’ın malum sebeplerle mezun olamayışı ona yaramıştır. Yusuf Müdür ekibine almak üzere onu seçer.  Böylece Mert, Sarp’ın en yakın düşmanı olur. Mert işini eğlenerek ve çok da iyi yapar. Fakat geçmişi hiç de o kadar eğlenceli değildir. Küçüklüğünde sokaklarda dilendirilmiştir ve kimsesizdir.

Dizinin efsane kötüsü, Çetin Tekindor’un oyunculuğunda hayat bulan Kebapçı Celal’den bahsetmek gerekirse, gerçekten de korkunç bir karakter olduğunu kabul etmeliyiz. Kaybetmenin ne demek olduğunu bilmeyen ve düşmanı olmak istemeyeceğiniz türden biri. Ahtapot gibi bir adam tabiri caizse, eli kolu her yere ulaşıyor. Sarp’ı yanında tutmaya da çok kararlı.

İçerde 1. bölüm en iyi sahne

icerde
Bölümün kapanış sahnesi, dizi boyunca düşmeyen tansiyonu birkaç tık daha yükselterek, göz bebeklerimizi iyice büyütüyor. Yusuf Müdür, Sarp, Kebapçı Celal ve Mert.

Soru “İçerde misin?”
Cevabı ise gelecek bölümlerde.

Bölümden aklımıza kazınanlar
Umut’u kaçıran adamın kendine has ritmik parmak vuruşları
Sarp’ın hapishanede gardiyanlarla dövüş sahnesi
Kebapçı Celal’in kasaplık yeteneklerini sergilediği sahne

Bunu da beğenebilirsiniz

Kuzgun Şimdi Ne Yapacak?

‘Kuzgun’un dün akşam yayınlanan 10. bölümü de heyecan