ic4-38-640x330

Celal Baba’nın Birbirinden Eğlenceli 6 Sahnesi

Başarılı senaryosu, birbirinden iyi şekilde yaratılmış karakterleri ile övgüleri üzerinde toplayan İçerde’nin oyuncu kadrosu da bir o kadar harika. Aras Bulut İynemli, Çağatay Ulusoy gibi genç yeteneklerin dışında Mustafa Uğurlu ve Çetin Tekindor gibi usta isimlerin de rol aldığı dizinin başarısının bir sırrı da bu.

Ustaca yaratılmış karakterler içerisinde Çetin Tekindor’un canlandırdığı Celal Baba’nın kötü biri olmasına rağmen bu durum karakteri sevmek için bir engel değil. Eğlenceli ve komik halleriyle kalp çalan Celal Baba’nın birbirinden eğlenceli 6 sahnesini sizin için derledik.

Ben Başını Okşamadığım Hayvanı Kesmem

Celal Baba, kebaplarının nasıl bu kadar lezzetli olduğunun sırrını ilk bölümde düşmanına anlatırken işte böyle diyordu. Hem mesleki sırrını açıklayıp hem de tehdit etmek Celal Baba’ya yakışır bir durum tabii ki. Bu tehditin sonrasında gelen ve Mestan’la diyalog halinde devam eden sahne, Celal Baba’nın ne kadar eğlenceli olduğunun ilk sinyalleriydi.

icerdecelalbaba1-300x200@2x

Sen Padişahsın

Okuldaki tiyatro oyununda padişahı canlandıracak olan oğlu Mustafa’ya nasıl rol yapması gerektiğini öğreten bir Celal Baba… Aslında bu sahne Melek’e yaklaşacak olanlara, mesela Sarp’a, küçük ama ürkütücü bir tehditti. Celal Baba seviyor böyle mesajları.

icerdecelalbaba2-300x200@2x

Güvenlik İçin

Celal Baba’nın kebapçısını basan Yusuf, dükkanda güvenlik kamerasının olmadığını fark edince söylediği “Mekanda güvenlik kamerası yokmuş?” olmuştu. Celal Baba’nın cevabı ise zekice ve bir o kadar da eğlenceli: Güvenlik için… Bir mafya oluşumunun başındaki adamdan bahsediliyorsa gayet geçerli bir neden.

icerdecelalbaba3-300x200@2x

Açılıyormuş Demek

Celal Baba’nın peşinde olan Yusuf, yanlış sevkiyat kamyonlarını durdurunca içinden çıkanlara şaşırıyordu. Kamyonun içerisinde bulunan ve sevkiyatı sağlanan şemsiyelerden birini alıyor ve açı-yordu. Celal Baba’yı gelişmelerden haberdar etmek için arayan Mert, “Semşiyeyi açtı.” deyince de Celal Baba, argo bir atasözüne atıf yaparak “Girince açılıyormuş demek ki.” diyordu.

ic10-3-768x429

Sana Hayatımın Sırrını Veriyorum

Celal Baba’nın adamı Mestan’nın ölümünden dolaylı şekilde sorumlu olan Akın Işık’ın ölüm sahnesi ürkütücü olsa da arada eğlenceli bir sahne mevcuttu. Celal Baba, Akın Işık’ı öldürmeden önce Mert ve Sarp’ın kardeş olduğu sırrını düşmanına vermişti. “Bunu neden bana anlatıyorsun?” sorunun cevabı ise Celal Baba tarafından “Sana hayatımın sırrını veriyorum, kimseye anlatamıyorum. çatlıyacağım. Biraz halden anla.” olmuştu. Haklılık payı var.

icerdecelalbaba4-300x200@2x

Ne Ara Aramız Bozuldu

Önceki gece sahilde karşılaşıp Yusuf’a kestane ikram eden Celal Baba’nın yolu müdür tarafından kesilince söylediği söz “ Daha dün gece birlikte kestane yedik, ne ara aramız bozuldu müdürüm?” olmuştu. Yusuf’un da cevabı Celal’inki kadar eğlenceliydi “İş başka, aşk başka Kebapçı Celal.”

icerdecelalbaba5-300x200@2x

Bunu da beğenebilirsiniz

Kuzgun Şimdi Ne Yapacak?

‘Kuzgun’un dün akşam yayınlanan 10. bölümü de heyecan