çukur3

Yeni bir hayat için atılan güçlü adımlar, geçmişi ve beraberindeki tüm sorunları silmeye yeter mi? Özgün hikayesiyle dikkatleri çekmeyi başaran ve şimdiden büyük bir hayran kitlesine sahip olan Çukur, ekranlarda fırtınalar estirmeye başladı.

İşte, dikkat çeken karakterleri ve iddialı öyküsüyle bizlere unutulmaz bir seyir keyfi yaşatan Çukur’u sizler için vazgeçilmez yapacak 5 neden!

1- İlk Görüşte Aşkın Büyüsü

Arkamızda bıraktıklarımız ya kalbimizin tam orta yerinde hala bizimleyse? Hali hazırda kalbimizde aşkını taşıdığımız kişinin varlığı, karanlıkları aydınlığa taşımaya yeter mi? Başlarda karakter özelliklerin tıpatıp aynı olduğunu düşündüğümüz Sena ve Yamaç’ın, şartların değişmesi ile birlikte birbirinden ayrılan yönleri, onların birbirlerine daha da kenetlenmesini sağladı. Yaşadıkları aşkın verdiği güçle birlikte önlerine çıkan her engeli aşmayı başaran çift, inandıkları doğrular uğruna birbirleriyle girdikleri savaştan her seferinde biraz daha güçlenerek çıkmayı başardı. İlk bölümünden itibaren masalsı bir birlikteliğe tanık olduğumuz Sena ve Yamaç aşkı, bizleri daha şimdiden sarıp sarmaladı.

cukur

2- Baba ve Oğlun Asla Yitmeyecek Bağları

Akıl ve kalp arasında bir seçim yapmamız gerektiğinde, içine girdiğimiz zorlu sürecin yarattığı duyguyu hepimiz zaman zaman tatmışızdır.Yapılan seçimlerin sonucunda hangi bedellerin ödeneceği ve nelerden vazgeçileceği düşünüldüğünde ortaya çıkan heyecan ve gerilim, bizlere hayatta olduğumuzu bir kez daha hatırlatır. Yamaç ve babası İdris’in çatışmalı ilişkilerine rağmen kopmayan bağları, bir baba ve oğlun hayata karşı birlikte sınanışını da beraberinde getiriyor.

cukur 2

3- Nefes Kesen Anlar!

İstanbul’un en belalı mahallesi Çukur, öfkeli ve acımasız bir savaşa tanık oluyor. Birbirlerini alt etmek için çevirdikleri oyunları ve tarafların atacağı adımları, zekice kurgulanmış planların çevresinde izlerken zaman zaman yükselen tansiyon bizleri ekran başına kilitliyor.

cukur 1

4- Bir Kahramanlık Öyküsü

Köklerinin sıkı sıkıya bağlı olduğu yerden istesen de ne kadar uzağa gidebilirsin ki? Geçmişini arkasında bırakıp doğup büyüdüğü yerden bir daha dönmemecesine kaçan Yamaç, düzenin alaşağı olmasıyla uzaklaşmaya çalıştığı mahalleye ailesi ve sevdikleri için geri dönmek zorunda kalıyor. Yarım kalan hayalleri ile başladığı noktaya geri dönen Yamaç; Vartolu ile girdiği kıyasıya mücadele ile bir kahramanlık öyküsü başlatıyor.

cukur 3

5- Usta Oyuncu Kadrosu

Nefes kesen sahneleri ve efsane replikleriyle adından sıkça söz ettirmeyi başaran Çukur, birbirinden yetenekli oyuncuları ile dikkat çekiyor. Her sahnesinde oyuncuların arasındaki mükemmel uyuma tanık olduğumuz dizinin kadrosunda; Perihan Savaş, Aras Bulut İynemli, Ercan Kesal, Rıza Kocaoğlu, Erkan Kolçak Köstendil ve Dilan Deniz Çiçek gibi usta oyuncular yer alıyor.

cukur 4

Bunu da beğenebilirsiniz

Kuzgun Şimdi Ne Yapacak?

‘Kuzgun’un dün akşam yayınlanan 10. bölümü de heyecan