leyla ile mecnun

Türk dizi tarihinin kült yapımlarını puhutv ayrıcalığıyla izleyebilirsiniz. İzleyenleri her zaman ekrana kilitleyen yıllar sonra bile tekrar tekrar açılıp izlenen bu dizileri sizler için derledik.

1 Erkek 1 Kadın

1997’de Kanada’da ‘Un gars, une fille adıyla yayınlanmaya başlayan dizi, insanların beğenisini kısa bir zamanda kazandı. Böylece birçok ülkede uyarlanarak uluslararası hale geldi ve kült diziler arasında yer aldı.

Türkiye’de de ‘1 Erkek 1 Kadın’ adıyla izlenen dizi, yirminin üzerindeki uyarlama arasında en başarılı ikinci uyarlama oldu.

2008 yılında yayınlanmaya başlayan dizi, 2013’te 375. bölümüyle final yaptı. 2014’te ekranlara tekrar dönen 1 Erkek 1 Kadın, 2015’teki bölümüyle tekrar final yapmıştır.

1 Erkek 1 Kadın, Zeynep ve Ozan isimli iki sevgilinin 9 yıllık ilişkisini ve hayatlarını skeçler ile komik ve samimi bir üslupta aktarmıştır. Zeynep karakterini Demet Evgar, Ozan karakterini de Emre Karayel canlandırmıştır. Zeynep romantik, evlilik takıntısı olan histerik bir kadındır. Ozan ise romantizmi sevmeyen, futbol düşkünü bir Adanalıdır. Zeynep ve Ozan arasındaki birbirine tamamen zıt olan duygusal dünyaları dizinin mizahi yönünü ortaya koymaktadır.

1 kadın 1 erkek

Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun,3 sezon boyunca izlenen ve final yapamadan yayından kaldırılan absürt komedi dizisidir. Yönetmenliğini Onur Ünlü’nün yaptığı dizi, 2011 yılında başlamış 2013’te 103. bölümün ardından bitmiştir.

Arap efsanesi olan Leyla ve Mecnun hikâyesine göre kurgulanmış olan dizi, bilim kurgu ve durum komedisi ögeleri ile harmanlanmıştır.

Dizi aynı gün, aynı hastanede doğan iki bebek ile başlar. Yatak sayısının yetersizliğinden dolayı bebekler yan yana yatırılırlar. Aileleri de bu yüzden bebekleri beşik kertmesi yaparak isimlerini meşhur efsane karakterleri Leyla ve Mecnun olarak koyarlar. 25 yıl sonra Mecnun’un ailesi Leyla’yı istemeye gider. Mecnun ilk görüşte aşık olur. Leyla’yı etkilemek ister ve bir rüyasında aksakallı dededen fikir alır. Sonrasında aksakallı dedenin Mecnun ile yaşamaya başlaması ve Leyla’nın trafik kazasında ölmesiyle olaylar iyice karışır. Mecnun, Leyla’nın bağışlanan organlarına sahip olan kızlara aşık olur. Ancak ikisiyle de mutlu olmaz. Sonra Leyla’sının peşinde çöllere düşen Mecnun daha sonra babasının eski bir arkadaşı olan Ömer’in kızı Leyla’ya aşık olur.

‘Behzat Ç.’ dizisi ile birbirine konuk olan Leyla ile Mecnun, farklı yapım şirketlerine bağlı olmasına rağmen ortak iş yapmış ilk dizidir.

leyla ile mecnun

Behzat Ç.

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi 2010 yılında yayınlanmaya başlayan bir polisiye dizisidir. Başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu’dur. Yardımcı oyuncular ise İnanç Konukçu, Fatih Artman, Berkan Şal ve Seda Bakan’dır. Dizi 2010 Yılı Televizyon Yıldızları Ödül Töreninde en iyi polisiye dizi ödülünü almıştır.

Erdal Beşikçioğlu’nun canlandırdığı Behzat Ç. karakteri 1985 Polis Akademisi mezunu, cinayet büroda görev yapan bir polistir. Çalışma hayatı boyunca aldığı cezalar yüzünden baş komiser olarak kalmıştır. Ekibindeki diğer polisler Harun, Hayalet, Akbaba, Eda, Emre, Selim ve Cevdet’tir. Ekibiyle birlikte Ankara’da gerçekleşen cinayetleri çözmeye çalışmaktadır.

behzat

46 Yok Olan

46 Yok Olan, 2016’da yayına başlayıp yine aynı yıl final yapmış olan psikolojik, gerilim türündeki dizidir. Yönetmen koltuğunda Serdar Akar’ın bulunduğu dizide başrolleri Erdal Beşikçioğlu, Yasemin Allen ve Melis Birkan canlandırmıştır.

Erdal Beşikçioğlu’nun canlandırdığı Murat Günay isimli karakter, Türkiye’nin sayılı genetik profesörlerindendir. Profesör Günay, hayatını tedavisi bulunmayan bir hastalık yüzünden komada olan kız kardeşinin yaşaması için bu hastalığın tedavisine adamıştır.

Murat Günay bu zorlu süreçte hastalığın tedavisi olan ilacı keşfeder ve kendisini beklenmedik bir olaylar silsilesinin içinde bulur. Keşfettiği ilaç herkesin hayatında önemli bir etki bırakır.

46

Bu Kült Dizileri İzlemek İçin Tıkla!

Bunu da beğenebilirsiniz

Kuzgun Şimdi Ne Yapacak?

‘Kuzgun’un dün akşam yayınlanan 10. bölümü de heyecan