kara sevda dizi sahneleri

Unutulmaz bir aşkı ve ayrılıklarının üzerinden yıllar geçse de birbirlerine dönmek isteyen iki aşığın hikayesini anlatan Kara Sevda, ilk bölümünden bu yana romantik dakikalar sunuyor. Bunun yanında Kara Sevda, şaşırtıcı olay örgüsü ile de dikkat çekiyor ve seyirciyi yani bizi şaşırtmayı başarıyor.

İşte Kara Sevda’da ağzımızı açık bırakan 10 olay!

1. Asu’nun Emir’in Kardeşi Çıkması

asu

Hem bir kardeşi olduğunu öğrenen Emir hem de Ozan’ın işlediği cinayet hakkındaki sırları öğrenip Nihan’ı özgürlüğüne kavuşturmak isteyen Kemal gizemli kardeşin peşindeydi. Emir’in tüm sırlarını bilen, onu alt eden bu kardeşin, dizinin başından beri bizimle olan Asu olduğu ise hiç kimsenin aklının ucundan bile geçmemişti.

2. Tufan’ın Emir’in Yanına Yerleştirilmiş Olması

tufan

Emir’in tüm kirli işlerine koşan, birçok sırrını bilen ve halinden memnun gibi görünen Tufan’ın aslında Emir’e şantaj yapan taraftan bir adam olması bizi şaşırtan ilk olaylardan biriydi. Tufan, Asu’nun manevi amcası ve Kemal’in eski patronu Hakkı Bey tarafından yıllar önce Emir’in yanına yerleştirilmişti.

3. Leyla’nın Nihan’ın Teyzesi Olması

leyla

Kemal’in yıllardır en iyi arkadaşı olan Leyla, aslında Nihan’ın varlığından haberdar olmadığı teyzesi ve babasının eski sevgilisiydi. Nihan’ın annesi ile Leyla arasında geçen bir aşk savaşında paylaşılamayan Nihan’ın babası Önder, bu gizemin doğmasında baş kahramandı.

4. Emir’in Annesinin Yaşıyor Olması

emir

Emir’in herkes tarafından öldü sanılan annesinin yaşadığı Kemal tarafından ilk sezonda açığa çıkarılmış ve bu sırrı sadece Nihan öğrenmişti. Bitkisel hayatta olan annenin Galip tarafından öldürülmeye çalışılması da ayrı bir şok edici olaydı.

5. Emir’in Zeynep’le Oyun Oynaması

emir

Kemal ile arasındaki savaşta koz sahibi olmak için Kemal’in kardeşlerini kullanan Emir, Zeynep’i kendine aşık etmişti. Zeynep’le ilişkiye girmesinin ardından Emir’in gerçekleri açıklayacağını tahmin ediyorduk elbette ama bu kadar hızlı ve acımasızca olacağını ummuyorduk.

6. Zeynep’in Nihan ve Kemal’i Satması

zeynep
Nihan ve Kemal yeni bir hayata adım atmak için başka bir ülkeye kaçacaklar, Ozan da cinayeti işlediğini polise itiraf edecekti. Zeynep’in çıkarları uğruna, abisinin ve Nihan’ın yerini Emir’e söylemesiyle kaçış planı iptal olmuş ve Nihan Emir’in yanına geri dönmek zorunda kalmıştı.

7. Ozan ve Önder’in Ölümü

ozan

Nihan’ın kardeşi Ozan’ın cezaevinde yaşadığı gıda zehirlenmesinin ardından götürüldüğü hastanede ölmesi bizi şaşırtmıştı. 2. sezonun ilk bölümünde bu ölümden çok etkilenen Ozan ve Nihan’ın babası Önder’in kalp krizi nedeniyle ölmesi ise bu şok edici gelişmenin şaşkınlık katsayısını daha çok arttırmıştı.

8. Tarık’ın Katil Olması

tarik

Emir’in Kemal ile girdiği savaşta, kardeşleri kullanarak zafere ulaşmak istediği malumunuz. Bu savaştan en çok etkilenenlerden biri ise hiç kuşkusuz Kemal’in abisi Tarık. Bizi üzerken aynı anda şaşırtan Karen ve Ozan ölümünün sorumlusu ne yazık ki Tarık’tan başkası değildi.

9. Nihan’ın Kemal Aleyhine İfade Vermesi

nihan

Kemal’in Emiri vurması ve yaralamasının ardından mahkemeye çıkan Kemal’in tutuklu yargılanmasında bir şahitin ifade vermesinin rolü büyüktü. Bu şahit ise Nihan’dan başkası değildi. Nihan kardeşinin ve babasının intikamını almak için Kemal aleyhine ifade vermiş ve Kemal’in cezaevine girmesine neden olmuştu.

10. Deniz’in Kemal ve Nihan’ın Bebeği Olduğunun Öğrenilmesi

deniz

Deniz’in Kemal’in kızı olduğu gerçeğini Nihan ve Emir dışında bilen hiç kimse yoktu. Nihan’ın annesi Vildan’ın gerçeği yazan defteri okuması ve bu defteri Kemal’e yollaması hepimizi çok şaşırtmıştı. Defteri bulanın Kemal’in annesi Fehime olması ve torununa karşı güzel hisler beslemesi ise hepimizi duygulandırmıştı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Kuzgun Şimdi Ne Yapacak?

‘Kuzgun’un dün akşam yayınlanan 10. bölümü de heyecan