kiralik-ask-koray

Kiralık Aşk’ı izleyenler bilir, dizinin şüphesiz hem en tahammül edilemeyen, hem de en pamuklara sarılası karakterlerinden biri Koray. Ya da herkesin ona hitap ettiği şekliyle Koriş.

Onur Büyüktopçu’nun oyunculuğuyla Türk dizi tarihine geçmeye hak kazanan bir karakter haline gelen Koriş’in önünde reverans yapılacak en komik hallerini listeledik. İşte Kiralık Aşk Koray sahneleri!

1. Vurur yüze ifadesi hali

kiralık aşk koray sahneleri

“Vurur yüze ifadesi, kovdum seni bitanesi!” Kiralık Aşk’ın göz bebeği Koriş, hali hazırda sahip olduğu o kocaman egoyu biraz daha büyütecek bir sırrı öğrenir. İlk yapacağı şey ise tabii ki baş düşmanı Yasemin’i, nam-ı diğer “Cincirella”yı Passionis’ten kovmak olur. Şüphesiz en favori Koriş sahnelerinden biri.

2. “Bir insan kendisini ancak bu kadar beğenir” dedirten ego patlama hali

kiralık aşk koray sahneleri

Koriş’i en kibar haliyle “uçurumun kıyısında bir özgüven sahibi” olarak tanımlayabiliriz. Her bölüm onun ego tiratlarına da çok alıştık, Koray’ın doğasını böyle kabul ettik. Onun alçakgönüllülük ettiği ya da mütevazı olduğu bir gün bizim için Dünya’nın tersine döndüğü gündür.

3. Dünya yansa tişörtünün renginden şikayet edecek kadar diğer insanlardan farklı bir gündeme sahip olma hali

kiralık aşk koray sahneleri

Öyle ki siz çektiğiniz aşk acınızdan bahsedip, “Onunla geçirdiğim zaman, onsuz geçirdiğim zamandan daha fazla” diye dert yanarsınız. O size “Kız öyle deme, yaşın ortaya çıkacak” diye efsane bir cevap verir.

4. İnsanın tüylerini diken diken eden, tiril tiril titreten hakaret etme hali

kiralık aşk koray sahneleri

Koriş’teki yaratıcı laf sokma ve hakaret etme yeteneklerinin eski Türk filmlerinin en kötü karakterlerine bile taş çıkaracak seviyede olduğunu düşünüyoruz. Bizce Türk dizisi hiçbir zaman “Sana öyle hakaret ederim ki bana dava açmak zorunda kalırsın” kadar yaratıcı bir hakaret duymamıştır.

5. Bir anda tüm insanlığın acı yükünü sırtlanıyormuş gibi görünen acı çekme hali

kiralık aşk koray sahneleri

Eminiz ki, siz de Koriş’i başını ellerinin arasına alıp “Allahım! Bu ne büyük acılar!” diye tirat yaparken etkilenip gerçek hayatta en az bir, en çok beş kere aynı tepkiyi verdiniz. Çünkü bazen gerçekten de, “Bu ne büyük acılar!”

Metaforda çığır açan benzetmeler yapması

kiralık aşk koray sahneleri

Bir üst maddemizde Koriş’in yüksek zeka seviyesine mensup hakaret etme yeteneğini bir sefer övmüştük. Aynı şeyi bu sefer yaptığı metaforlar için yapmak istiyoruz. Zira Koriş hem hakareti hem de alegoriyi aynı potada çok güzel eritiyor. Buna en güzel örneklerden biri mavi giyinmiş bir karaktere “Mavileri de giymiş damacana” şeklinde bir kuple sunmasıydı.

7. Etrafındaki insanların onun hakkında ne düşündüğünü zerre umursamama hali

kiralık aşk koray sahneleri

Koriş’in bu kadar sevilen bir karakter olmasında şüphesiz ki kendine karşı olan inanılmaz dürüstlüğü yatıyor. Kilosu ile kendince problemleri olduğunu gönülden biliyoruz! Fakat bu problemleri çözmek adına hiçbir şey yapmamanın yanı sıra, inadına daha çok yediğini görüyoruz. Belki bu da biraz onda kendimizi görmemizi sağlıyor.

Ne olursa olsun, kendisi hakkında “Bu araba benim kadar” gibi bir yorum yapan bir karakteri bağrımıza basmadan edemeyiz! Bu yüzden Kiralık Aşk Koray sahneleri de bu kadar değerli. 

Bunu da beğenebilirsiniz

Kuzgun Şimdi Ne Yapacak?

‘Kuzgun’un dün akşam yayınlanan 10. bölümü de heyecan