kalbimin sultanii

İlk bölümü ile izleyenlerinden büyük bir beğeni toplayan Kalbimin Sultanı, 13 Haziran Çarşamba günü Star Tv izleyenleriyle buluştu. Masal gibi büyüleyici bir aşkın başrollerini paylaşan Osmanlı hükümdarı Mahmud ve Rus kızı Anna’nın konu alındığı dizi, elde ettiği bu beğeniyi birden fazla sebebe borçlu.

kalbiminsultani2-1

Türk- Rus Ortaklığı!

Maya Yapım International yapımcılığında ekranlardaki yerini alan dizinin en önemli özelliği, Türk-Rus ortak dizisi olması oldu. Başrollerini Ali Ersan Duru ve Aleksandra Nikiforova’nın paylaştığı büyüleyici aşıklara Emel Çölgeçen, Tansel Öngel, Beste Kökdemir, Tuncel Salman, Taner Rumeli, Bülent Seyran, Sadi Celil Cengiz başta olmak üzere Rusya’da birçok önemli projede yer almış  Shcherbina Dmitry, Rudensky Andrey, Sokolovsky Alexander gibi Rus ve Türk başarılı oyuncular eşlik ediyor.

Masal Gibi Bir Aşka İmza!

Bobby Roth’un yönetmen koltuğunda oturduğu Kalbimin Sultanı, cihan hükümdarı Mahmud ve bir Rus kızı Anna’nın masalını konu alıyor. Hapis gibi gördüğü Osmanlı haremine muhbir olarak girmek zorunda kalan Anna, ancak masallarda yaşanacak büyük bir aşka kucak açıyor. Özgür ruhlu Anna, hapis olarak gördüğü bu dünya içinde Mahmud ile yeniden var oluyor.

Eskimeyen Tarih Kokusu!

Son zamanlarda Osmanlı zamanlarını konu alan dizilere bir yenisinin daha eklendiği Kalbimin Sultanı, Osmanlı tarihini biraz daha yakından görmemize sebep olurken, konu aldığı aşk hikayesi ile tarih kokusunu birleştiriyor. Heyecanlı ve ilgi çekici anlatısıyla dikkat çeken dizide, Mahmud ve Anna’nın masalsı hikayeleri bizlere neler öğretecek?

kalbiminsultani

Gerçekçi Bir Anlatı!

Türk- Rus ortak yapımı olan dizide Anna ve Mahmud’un kendi dillerini konuşması dizide dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Bu sayede gerçekçiliğini artıran dizinin sinematografi ve çekim açıları da tarihin izlerini taşıyarak izleyenlerini geçmiş zamanlara götürmeyi başardı. Kostümlerinden müziklerine her detayı özenle ekrana taşınan dizide bizi neler bekliyor?

 

 

 

 

 

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Kuzgun Şimdi Ne Yapacak?

‘Kuzgun’un dün akşam yayınlanan 10. bölümü de heyecan