kara-sevda-56-bolum-nihan-ve-kemal-emir-den-kurtulacak-mi--1487141551

Ölüm, hayatın kanunu.. Ona söz geçmiyor fakat ölüm, birbirini seven insanlar için asla bir son değil. Dizilerde bizleri mutlu sonla karşılaştıracaklarına emin olduğumuz, sevdiğimiz dizi karakterlerinin ansızın ölümleri hepimizi derinden yaraladı. Ölümlerini bir türlü kabul edemediğimiz için tekrar tekrar aynı sahneyi başa alarak izlediğimiz bölümler bizleri kedere boğdu.

İşte, ölümleriyle sevdiklerini olduğu kadar bizleri de yasa boğan dizi karakterleri!

Kemal ve Nihan Sonsuzlukta Buluşacak! (Kara Sevda)

Sevdiği kadın ve çocuğu için bir an dahi düşünmeden cesaretle ölüme yürüyen Kemal, aşklarına musallat olan Emir Kozcuoğlu’ndan ailesini kurtarmak için canını hiçe saydı ve sevdikleri uğruna kendini feda etti. Onun bu davranışı ekran başında bizleri de en az Nihan kadar üzdü desek yeridir.

Melek’in Herkesi Yasa Boğan Ölümü! (İçerde)

Sarp’ın ölümüne tanık olmaktansa seve seve kendini kurşunların önüne atan Melek, sevdiğini kurtardı ama hepimizi acıya boğdu. Onu hayattan koparan düşmanları, istediklerini elde edemediklerini düşünüyorlardı ve kurşunu Sarp ve Mert’in kalbine sapladıklarının farkında değillerdi. Çünkü bazen sevdiklerimizin ölümü kendi ölümümüzden bile daha beterdir.

Mecnun Leyla’sını Kaybediyor! (Leyla ile Mecnun)

Mecnun Leyla’yı bir uçak kazasında kaybettiğinde ne o ne de biz henüz olayın ciddiyetini idrak edememiştik. Öyle ki ölüm haberinden sonra Mecnun, her şeyin tıpkı daha önceden defalarca yaşadığı fantastik olaylar gibi çözüleceğini zannederek bir süre normal yaşantısına devam etti. Babası İskender, çevresindekilerin kaygılı bakışlarına aldırmaksızın Leyla’nın öldüğü fikrini reddeden Mecnun’un suratına acı gerçekleri bir tokat gibi vurduğunda “Baba ya beni uyandır ya da beni buraya göm” diyerek belki de dizi tarihinin en dramatik sahnelerinden birini bizlere yaşattı.

Aşıkların Vuslatı! (Bu Şehir Arkandan Gelecek)

Annesinin ölümü ile kaçarcasına terk ettiği şehre başka bir kadın yüzünden yeniden bağlanan Ali, tarihin tekerrür edişinin en büyük kurbanı oldu. Düğün günlerinde sevdiği kadını yitirmek, bu şehir ile arasındaki tüm bağları koparan son noktaydı. Ne var ki yaşananların ardından İstanbul, Ali’yi bir karabasan gibi anılar ile takip etmeye devam edecekti.

Tahsin Korludağ, Ailesi İçin Kendini Feda Ediyor! (Cesur ve Güzel)

Bir babanın evladı için yapamayacağı şey yoktur derler ya, Tahsin Korludağ’ın o efsanevi ölüm sahnesi bunun en güzel örneklerinden biri olarak hafızalarımızdaki yerini aldı. Tam her şey bitti, herkes mutlu olacak derken düşman ile en son yüzleşen kişi fedakar baba oldu. İzlerken göz yaşlarımızı tutamadığımız sahne Tahsin için hayatın sonu iken, Cesur ve Sühan için her şeyin başlangıcıydı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Kuzgun Şimdi Ne Yapacak?

‘Kuzgun’un dün akşam yayınlanan 10. bölümü de heyecan