yüksek sosyete 16. bölüm

Yüksek Sosyete 16. bölümde tansiyon çok yüksek, ortam gergin! Beraber görmeye doyamadığımız, masallara yaraşır bir aşkın iki kahramanı Cansu ve Kerem’in arasında buz gibi rüzgarlar esiyor.

Yüksek Sosyete 16. bölüm neler oldu?

Artık bütün gerçekler açığa çıktı ve herkes bu gerçekten payını aldı. Cansu’nun kim olduğunu geçtiğimiz bölümde herkes öğrendi. Ailesinin zoruyla modern zamanların Rapunzel’i gibi evinde hapis kalan Cansu, ablasını ikna etme peşindedir. Kerem’e ulaşmak onun için çok önemlidir.

Kerem’e ulaşmaya çalışan tek kişi sadece Cansu değildir. Sude; ektiği tohumların karşılığını almak için Kerem’in yanına gidiyor ve onu kendi tarafına çekmeye çalışıyor. Kerem pek oralı değil ama Sude’ye kesin bir hayır da demiyor. Bu durumdan onun da kararsızlıklar yaşadığını anlıyoruz.

Bir yandan Kerem, Cansu’yu ve onunla ilgili her şeyi kafasından atmaya kararlıdır.

En İyi Üç Sahne

Üç numara: Dizinin en gerçek sahnelerinden biri Kerem’in yanından ayrıldıktan sonra Sude’nin Ece ile karşılaşma anıydı. Sude’ye Kerem’den ve Cansu’dan uzak durmasını söyleyen Ece, buna sebep olarak ise hepimizin sevdiği bir cümle sarfetti: “Sevenlerin arasına girilmez… Günah.”

Bu cümleyi duyup da tüyleri diken diken olmayan bir Yüksek Sosyete izleyicisi olduğunu hiç sanmıyoruz!

İki numara: Cansu’nun merhum abisi Can’ın vasiyeti okunur, fakat içeriği tam olarak bilinmemektedir. Yine de bu vasiyetin içeriği açıklandıktan sonra Cansu’nun annesinin onun ev hapsini sonlandırma konusunda biraz fazla hevesli olduğunu görüyoruz. Ortada bir şeyler döndüğünü böylece anlıyoruz.

Nitekim bu da bizi Yüksek Sosyete 16. bölümünün en iyi sahnesine getiriyor. Ev hapsinden kurtulan ve bir anda kimlik değiştiren Cansu, toplantı sırasında tüm güç dengelerini değiştirecek bir gerçeği öğreniyor!

Ve kazanan… Üzerine büyük bir sorumluluk binen Cansu, tecrübesizliğinin farkındadır. Fakat babası bunun da çaresine bakmıştır. Şirketin yeni faaliyet alanında Cansu ile çalışacak profesyonel biri işe alınmıştır. Bu kişiyle Cansu’nun karşılaşma anı, dizide heyecanın tavan yaptığı an!

Sonraki bölüm neler olacak?

Sonraki bölümde Kerem’in gerçek hislerine dair daha fazla ipucu göreceğimizi düşünüyoruz. Bu bölümde çok fazla göremediğimiz Ece ve Mert ise gelecek bölüm daha çok karşımıza çıkacağa benzer. Zira Bedia Mert ile Ece’yi ayırmaya kararlı ve vazgeçeceğe pek benzemiyor. Sude cephesinde planlanan yeni entrikaları görmek için ise sabırsızlanıyoruz!

Yüksek Sosyete 17. bölümde görüşmek üzere!

Bunu da beğenebilirsiniz

Kuzgun Şimdi Ne Yapacak?

‘Kuzgun’un dün akşam yayınlanan 10. bölümü de heyecan