Slide Name

İnşaat 2

Çalıştıkları inşaatta “mecburen” gömdükleri cesetler bulununca hapse giren eski amele ve sahte şeyh Sudi 10 yıl sonra özgürdür. Issız bir koyda,işletme izni alınamayan bir açıkhava diskosunda bekçilik yapmaktadırlar.

Listeye Ekle

482 kişinin listesinde

Yönetmen

Ömer Vargı

Yapım Yılı

2014

Oyuncular

Emre Kınay, Şevket Çoruh, Itri Koşar, Anastasia Beloborodova, Yeşim Büber, Şehsuvar Aktaş, Şevket Çemç, Tuncay Beyazıt, Emre Törün, Bülent Kayabaş, Günay Karacaoğlu, Burak Satıbol, Ayhan Taş

Konu

Çalıştıkları inşaatta “mecburen” gömdükleri cesetler bulununca hapse giren eski amele ve sahte şeyh Sudi 10 yıl sonra özgürdür. Issız bir koyda,işletme izni alınamayan bir açıkhava diskosunda bekçilik yapmaktadırlar. Mekân sahibi Remzi, tekneyle insan kaçırmakta, Komiser Şevket de gizli ortağıdır.

Ali ve Sudi özgürlüğün tadını çıkarırken kıyıya iki cesedin vurmasıyla macera dolu komik hikâyeleri başlar. Başlarına belâ almamak için cesetleri hemen gömerler. Ünleri çabuk yayılır, eski müşterilerin (!) sadece cesetler değil, define, tarihi eser, para, silah gömme talepleri karşısında karmaşık bir cenderenin içine düşmekten kaçamazlar, üstelik, bu arada aşık oldukları kadınları bulmuşlar ve gelecek plânları yapmaktadırlar. Tek çözüm yolu vardır.