placeholder-video

Salak Milyoner

2.896 kişinin listesinde

Bu içeriği istediğiniz zaman kaldığınız yerden izlemeye devam etmek için, yapabilirsiniz.

Özet

Ölüm döşeğindeki babaları, dört kardeşe İstanbul'a gidip Mehmet Çavuş'taki define haritasını almalarını söyler. Dört kardeşin İstanbul'a gitmesiyle büyük bir macera başlar.

Oyuncular

Kemal Sunal, Metin Akpınar, Zeki Alasya, Halit Akçatepe, Meral Zeren, Münir Özkul, Adile Naşit, Hulusi Kentmen

Yönetmen

Ertem Eğilmez

Yapımcı

Arzu Film

Yapım Yılı

1974

Oyuncular

Kemal Sunal, Metin Akpınar, Zeki Alasya, Halit Akçatepe, Meral Zeren, Münir Özkul, Adile Naşit, Hulusi Kentmen

Konu

Kayserili Behçet (Ali Şen), ölüm döşeğinde oğulları Saffet, Himmet, Hayret ve Gayret'e İstanbul'a gidip Mehmet Çavuş'u bulmalarını ve Mehmet Çavuş'ta onlara ait bir define haritası olduğunu söyler. Altınların nasıl paylaştırılacağına bir türlü karar veremeyen uyanık kardeşler, hanımlarını da ayarlayarak birbirlerinden habersiz İstanbul'a doğru yola çıkarlar.

Ancak ne kötüdür ki tren istasyonunda dördünün yolları kesişir. Kardeşler İstanbul'un altını üstüne getirirler. Başlarına gelen olaylar sonunda hanımları da İstanbul'a gelir ve Mehmet Çavuş'un evine yerleşirler. Definenin aslında Mehmet Çavuş'un evinin altında olduğunu bilmeden günlerce İstanbul'u delik deşik ederler.

Bu yüzden Pek çok kez karakolluk olan kardeşler Sonunda hazinenin Mehmet Çavuş'un evinin altında olduğunu farkederler. Fakat bu sefer de Mehmet'e belli etmeden evin altını nasıl kazacaklarını düşünürler.