Anneler ile Kızları Fragmanları

Anneler ile Kızları Dizisinin Oyuncuları ve Konusu

Anneler ile Kızları

İki ayrı hayat yolundan gelen Defne ile Gülizar aynı gece trajik bir şekilde kocalarını kaybederler. Bu acıyla baş etmeye çalışan Defne kayınpederine, Gülizar ise töreye boyun eğmek zorundadır.

Kategori

Dizi Dram , Aile

Yönetmen

Hakan Arslan

Yapımcı

NTC Medya

Yapım Yılı

2011 - 2011

Konu

Gülizar kocası ve iki çocuğuyla birlikte Malatya'da yaşamaktadır. Gülizar'ın durumundan memnun olmasına karşın, kocası Ferman İstanbul'a gidip orada yaşamak istemektedir. Böylece çocuklarına daha iyi bir hayat sağlayacaktır.

Bunun için bir süredir askerlik arkadaşıyla görüşüp onunla haberleşmektedir. Kız kardeşi Fatma'nın düğünündeyken Ferman, İstanbul'da çalışması için kendisine bir iş bulunduğunu öğrenir. İstanbul'a gitmek için hazırlıklara başlarlar.

Defne ise İstanbul'da yaşamaktadır. Eşi Mehmet ve kızı Yağmur ile birlikte iyi şartlarda bir hayat sürmektedir. Kızı Yağmur'un doğum gününde onun için büyük bir parti düzenlemiştir.

Farklı hayatlar yaşamalarına rağmen aynı gece ikisinin de kaderi değişmiş ve dünyaları altüst olmuştur. Defne, onu bir türlü kabul edemeyen kayınpederi Sacit Çakırcalı'nın yaptığı planlardan, Gülizar ise törenin onun için aldığı karardan habersizdir.