Slide Name

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası

23 Nisan 2016 Doğuş Yayın Grubu Bahçe Konseri

Kategori

Yaşam Müzik

Konu

23 Nisan 2016 Doğuş Yayın Grubu Bahçe Konseri

Wolfgang Amadeus Mozart: Rondo alla Turca (Türk Marşı) (Düzenleyen: Tolga Taviş)
Kaptanzade Ali Rıza Bey: Denizde Akşam (Düzenleyen: Oğuzhan Balcı)
Astor Piazzolla: Libertango
Ferit Tüzün: Esintiler, 3. Bölüm
Kemani Kevser Hanım: Çanakkale Türküsü (Düzenleyen: Oğuzhan Balcı)


Doğuş Grubu’nun kurucu destekçiliğiyle 2006 yılında çalışmalarına başlayan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), Türkiye'deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerini bir araya getiriyor. Şefliğini ve Genel Müzik Direktörlüğünü Prof. Rengim Gökmen’in yaptığı DÇSO, çocuklara ve gençlere senfonik müziği yaşıtları aracılığıyla sunarak çok sesli evrensel müziği yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Orkestra, kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği konserlerde Türkiye'den ve dünyadan pek çok ünlü isme eşlik etti. Bu isimler arasında dünyaca ünlü piyanistler Fazıl Say ve Gülsin Onay, keman sanatçısı Cihat Aşkın, “3 Tenor” olarak tanınan Ayhan Uştuk, Aykut Çınar, Şenol Talınlı ile flamenkonun efsane gitaristi Jose Maria Gallardo Del Rey, Antonio Marquez Dans Kumpanyası, tenor Nicola Martinucci ve kemancı Alexander Markov gibi isimler de bulunmaktadır. DÇSO bugüne kadar çeşitli projelerde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’yla da aynı sahneyi paylaşmıştır.

DÇSO, bugüne kadar yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleştirdiği 72 konserde, 800’ü aşkın çocuk sanatçıyı orkestra bünyesinde bir araya getirmiş ve yaklaşık 94.000 izleyiciye ulaşmıştır.