Güzel Köylü Fragmanları

Güzel Köylü Dizisinin Oyuncuları ve Konusu

Güzel Köylü

Bu cıvıl cıvıl dizide, yaşadığı talihsiz olaylar sonucunda İstanbul'dan Ege taşrasına yerleşen Gül isimli genç bir kızın gülünç ve dramatik hikayesi anlatılmaktadır.

Kategori

Dizi Romantik , Gençlik , Komedi

Yönetmen

Mustafa Şevki Doğan

Yapımcı

Gold Film

Yapım Yılı

2014 - 2015

Konu

Gül, İstanbul’da bir kozmetik firmasında çalışmaktadır. Kısa zaman sonra evlenecek olan Gül’ün hayatındaki her şey bir anda ters gitmeye başlamıştır. İçinde pek çok makyaj malzemesi bulunan bir kutuyu Kıbrıs’a yollaması gerekmektedir.

Fakat kutu, kargo şirketinin hatası sonucu Kıbrıs yerine Muğla Güzelköy’e gitmiştir. Daha da kötüsü, köyün yaşlı teyzesi Sultan Ana bu koliyi kendisine torununun yolladığını düşünmektedir. Sultan Ana oldukça varlıklı bir kadındır fakat yaşlanmıştır ve doktor bunamaya başladığını söylemektedir. Sultan Ana’nın yanında çalışan Yusuf ve Hüsnü adında iki köylü bulunmaktadır.

Hiç kimsesi olmayan Sultan Ana ölmeden önce, sahip olduğu hayvanları yıllardır onlara bakan Hüsnü’ye, tarlaları ise Yusuf’a vermeye karar verir. Hüsnü bu durumdan memnun olmamıştır. O tarlaların da kendisinde kalması gerektiğine inanmaktadır. Tarlalarda da hak iddia edebilmek için Yusuf’un kızı Kamuran’ı, oğlu Cemal’e almaya karar verir.

Cemal bu evliliğe karşıdır ama babasının sözünden çıkamaz. Düğün alışverişi yapmak için İstanbul’a gider. Bu sırada Sultan Ana’nın torunu için yazdığı mektubu da İstanbul’a getirir. Kutuyu yanlışlıkla köye yollayan Gül’e ulaşamaz fakat ablası ile konuşur. Bu sırada Gül de işten kovulmuştur.

Aynı gün nişanlısının Afrika’ya gideceğini ve evliliklerinin en az 2-3 yıl erteleneceği haberini almıştır. Duydukları karşısında yıkılan Gül ayrıca nişanlısının onu, iş arkadaşıyla aldattığını düşünmektedir. Büyük bir üzüntü ile nişanlısının yanından ayrılan Gül, yolda Cemal ile karşılaşır. Cemal ilk görüşte Gül’den etkilenir fakat bir daha onu göremeyeceğini düşünür. Fakat kaderin cilvesi onları tekrar bir araya getirir.