İşler Güçler Fragmanları

İşler Güçler Dizisinin Oyuncuları ve Konusu

İşler Güçler

Küçük projelerin oyuncuları Ahmet ile Murat ve eski gümrük memuru Sadi bir belgeselde sunuculuk yapmaktadırlar. Amaçları bu programdan kazanacakları parayla gişe rekorları kıracak bir film çekmektir.

Kategori

Dizi Komedi , Kült

Yönetmen

Selçuk Aydemir

Yapımcı

Limon Film

Yapım Yılı

2012 - 2013

Konu

Ahmet ve Murat önceden küçük projelerde rol almış oyunculardır. Artık kendi filmlerini çekmek isterler fakat bunun için yeterli parayı bir türlü toparlayamazlar. Oyunculuk dünyası hızla değişmiştir.

Oyuncu olmak için artık yetenekli olmanın yanı sıra yakışıklı ve kendini sürekli geliştiren kişiler olmak gerekmektedir. Sektörde para kazanabilen oyuncuların tamamında bu özellikler ve daha fazlası bulunmaktadır. Belgesel işine girmeleri konusunda bir televizyon yapımcısının ısrarına dayanamazlar. Aslında böylesi bir proje ile kariyer basamaklarında gerileyeceklerini düşünseler de, amaçları, bu projede bir süre rol aldıktan sonra film çekip, gişe rekorları kırmaktır.

Oyuncu olabilmek adına gümrük memurluğu görevini bırakmış olan Sadi Celil Cengiz’i de yanlarına alarak “Meslek Hikayeleri” adlı belgeselde yer almaya karar verirler. Sadi, Meslek Hikayeleri’nden önce bir başka dizide Kanuni Sultan Süleyman’ın çalışma odasının kapısını açan kapı kulu rolünü oynamıştır.

Ahmet, Murat ve Sadi’nin hayatını daha da karmaşık hale getirecek aile üyeleri ve yakınları yüzünden komik olaylar birbirini izlemeye başlar. Ayrıca çekilen belgeselin televizyonda bir türlü gösterilmemesi, üçlünün canlarının sıkılmasına sebep olacaktır.