530

Ruhun Doysun

Yeme - İçme
Genel İzleyici

Bilinçli tüketimi hayata yaymayı amaçlayan farkındalık hareketi Ruhun Doysun’dan gıda ile ilişkinizi değiştirecek bir seri...

3. Sezon 32. Bölüm İzle
Ruhun Doysun Özel Bölüm

Özel Bölüm

26 dk.

Ruhun Doysun özel bölümünde, sade bir yaşamı mutfaktan başlayarak hayatımıza nasıl yayacağımızı, gıda israfını nasıl engelleyeceğimize dair pek çok fikir barındırıyor.

Ruhun Doysun 11. Bölüm

11. Bölüm

24 dk.

Bugün hâlâ Anadolu mutfaklarında bulunmuş yöntemleri kullanıyoruz. Ruhun Doysun’un 11. bölümünde Mehmet Gürs, Anadolu Mutfağı’nı Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal’la konuşuyor.

Ruhun Doysun 10. Bölüm

10. Bölüm

22 dk.

Ruhun Doysun’un 10. bölümünde konumuz yemek kültürü ve geleceği. Geleneksel olan yeniliğe kapalı mı olmalı? Bilgi ve teknolojinin katkısıyla geçmişi geleceğe nasıl daha verimli aktarabiliriz?

Ruhun Doysun 9. Bölüm

9. Bölüm

21 dk.

Ruhun Doysun’un dokuzuncu bölümünde konu seri üretim… Her seri üretim insanları veya hayvanları kötüye mi kullanmak zorunda? İyi ve doğru bir seri üretim mümkün değil mi?

Ruhun Doysun 8. Bölüm

8. Bölüm

22 dk.

Ruhun Doysun’un 8. bölümü gıdaların ve eşyaların ömrüne odaklanıyor. İhtiyacımız olmamasına rağmen tüketmek yerine, nefes alacak alan bırakmak mümkün. Konuklar, Seda Domaniç ve Dr. Mehmet Tekinel.

Ruhun Doysun 7. Bölüm

7. Bölüm

20 dk.

Baharatlardan, kahveye, bugün tükettiğimiz pek çok şey, yıllarca önce yapılan ticaretin ürünü. Mehmet Gürs, Zafer Yenal ve Nevzat Aydın’ın sohbeti, ticaret kavramını yeniden düşündürüyor.

Ruhun Doysun 6. Bölüm

6. Bölüm

25 dk.

Ruhun Doysun’un altıncı bölümü, size denizlerin ve suyun kıymetini yeniden hatırlatacak. Mehmet Gürs, Yekta Kopan ve Aslı Pasinli’yle denizle ilişkimiz üzerine konuşuyor.

Ruhun Doysun 5. Bölüm

5. Bölüm

21 dk.

Ruhun Doysun’un beşinci bölümünde konu toprak. Doymak için nelerden vazgeçiyoruz? Hayalini kurduğumuz sade yaşam aslında ne? Levent Erden, Tangör Tan ve Mehmet Gürs’ten zihin açıcı bir sohbet.

Ruhun Doysun 4. Bölüm

4. Bölüm

23 dk.

Yemek yeme alışkanlıklarımız tüm dünyayı etkiliyor. Artan nüfus, iklim değişikliği, tarım, hayvancılık… Ruhun Doysun’un dördüncü bölümünde Erdil Yaşaroğlu ve Mehmet Gürs yemek üzerine sohbet ediyor.

Ruhun Doysun 3. Bölüm

3. Bölüm

23 dk.

Yemekle ilişkimizi ateş değiştirdi. Ateş sayesinde yeni teknikler, aletler bulduk. Ruhun Doysun’un Ateşin Etrafında bölümü, insanlığın yemekle ilişkisinde bir dönüm noktası olan ateşe odaklanıyor.

Ruhun Doysun 2. Bölüm

2. Bölüm

22 dk.

Ruhun Doysun’un Doğaya Dönmek bölümü doğayla yeniden temas kurmak, yediğini içtiğini tanımak, değerlerini anlamak üzerine. Doğanın tam ortasında, keyifli bir gün…

Ruhun Doysun 1. Bölüm

1. Bölüm

26 dk.

Dört şef, bir sosyolog birlikte yemek pişirirse neler olur? Ruhun Doysun’un ilk bölümünde konumuz göç. Arda Türkmen, Cihan Çetinkaya ve Yılmaz Öztürk’le yemek kültürü üzerine…

© Copyright 2024 puhutv.com Tüm hakları Doğuş Dijital Hizmetler A.Ş.'de saklıdır.
App storeGoogle play storeHuawei app store