Mor Sektör15. Bölüm

Konu:

Formula 1’de yaz arası sürerken sezon arası özel bölümünde sezonun ilk yarısında yaşananları, öne çıkan tartışmaları sizler için değerlendirdik.

Kategori:
Yapımcı:
NTVSPOR
Yapım Yılı:
2022
 24. Bölüm

24. Bölüm

46 dk.

Formula 1'de 2022 sezonu Max Verstappen ve Red Bull’un zaferiyle sona erdi. Ferrari, strateji kararları ve hatalar sebebiyle şampiyonluk yarışında erken havlu attı. Mercedes ise çok kötü başladığı sezonu, umut veren bir noktada bitirdi.

 23. Bölüm

23. Bölüm

41 dk.

Abu Dabi’de sezonun son yarışında galibiyet Max Verstappen’in oldu. Başarılı bir pit stop stratejisiyle Red Bull’u mağlup eden Ferrari sürücüsü Charles Leclerc, yarışı ikinci sırada bitirerek şampiyonayı ikinci tamamlamayı başardı.

 22. Bölüm

22. Bölüm

50 dk.

Brezilya’da kazanan Mercedes ve George Russell oldu. İngiliz sürücü kariyerinin ilk galibiyetini alırken, Mercedes de takım patronu Toto Wolff’ün ısrarla elde etmek istediği sezonun ilk galibiyetine ulaştı.

 21. Bölüm

21. Bölüm

42 dk.

Japonya’da zafere ulaşarak üst üste 2. şampiyonluğunu kazanan Max Verstappen, Amerika GP'sinde de damalı bayrağı en önde gören isim oldu.

 20. Bölüm

20. Bölüm

55 dk.

Max Verstappen, Japonya’da zafere ulaşarak üst üste 2. şampiyonluğunu kazandı!

 19. Bölüm

19. Bölüm

44 dk.

Singapur’da zafer Red Bull Racing sürücüsü Sergio Perez’in oldu. Yağmurun da etkisiyle birçok kaza ve güvenlik aracına şahit olduğumuz hafta sonunda podyumun diğer iki basamağı ise Ferrari sürücüleri Charles Leclerc ve Carlos Sainz’ın oldu.

 18. Bölüm

18. Bölüm

42 dk.

Max Verstappen ve Red Bull, Monza’da galibiyete ulaştı! Ferrari’nin evinde ilk sırada bitiş çizgisine gelmeyi başaran Hollandalı üst üste 5. galibiyetini ilan etmiş oldu.

 17. Bölüm

17. Bölüm

46 dk.

Hollanda’da zafer Verstappen ve Red Bull’un oldu. Evinde aldığı galibiyetle şampiyonadaki puan farkını 109’a çıkaran Max Verstappen emin adımlarla kariyerinin 2. şampiyonluğuna gidiyor.

 16. Bölüm

16. Bölüm

38 dk.

Belçika’da, Verstappen ve Red Bull zafere ulaştı. Duble ile ilk iki sırayı kapatan Red Bull, markalar klasmanındaki liderliğini pekiştirirken, Max Verstappen de Ferrari sürücüsü Charles Leclerc ile arasındaki puan farkını 98’e çıkarmayı başardı.

 15. Bölüm

15. Bölüm

52 dk.

Formula 1’de yaz arası sürerken sezon arası özel bölümünde sezonun ilk yarısında yaşananları, öne çıkan tartışmaları sizler için değerlendirdik.

 14. Bölüm

14. Bölüm

42 dk.

Max Verstappen, Macaristan’da onuncu sıradan başladığı yarışı kazanmayı başardı. Hollandalı pilot, bu zaferle birlikte şampiyonadaki en yakın takipçisi Charles Leclerc ile arasındaki puan farkını 80’e çıkarmayı başardı.

 13. Bölüm

13. Bölüm

46 dk.

Le Castellet’te kazanan Max Verstappen ve Red Bull oldu. Ferrari sürücüsü Charles Leclerc lider götürdüğü yarışı, yaptığı kaza sonrasında bariyerlerde noktaladı.

 12. Bölüm

12. Bölüm

52 dk.

Charles Leclerc, Red Bull’un evinde aldığı zaferle, 5 yarış sonra podyuma geri döndü. Red Bull Ring’de şampiyona lideri Max Verstappen’i pist üstünde 3 kez geçen Monakolu pilot, yarışı bariz üstünlüğünde götürerek mutlu sona ulaştı.

 11. Bölüm

11. Bölüm

47 dk.

Silverstone’da uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir yarış geride kaldı! Ferrari sürücüsü Carlos Sainz, kariyerinin ilk galibiyetine uzandı ama yarışa henüz ilk turda yaşanan korkutucu kaza ve Ferrari içinde yaşanan strateji krizi damga vurdu.

 10. Bölüm

10. Bölüm

48 dk.

Formula 1’de Kanada GP'si geride kaldı. Yarışı son şampiyon Max Verstappen kazandı. Aldığı sıra cezalarıyla son sıradan başlayan Charles Leclerc, başarılı bir performansla 5. sıraya kadar yükselmeyi başardı.

 9. Bölüm

9. Bölüm

42 dk.

Formula 1’de heyecan fırtınası devam ediyor! Azerbaycan’da yapılan yarışta zafere Max Verstappen ve duble yapan Red Bull ulaştı.

 8. Bölüm

8. Bölüm

49 dk.

Formula 1’de Monako GP’si olayları ve tartışmalarıyla geride kaldı. Ferrari yaptığı strateji hatasıyla efsanevi pistte zaferi adeta Red Bull’a hediye etti.

 7. Bölüm

7. Bölüm

42 dk.

İspanya Grand Prix'sinde Max Verstappen'in zaferi ve Charles Leclerc'in yarışı tamamlayamaması ile beraber şampiyona lideri Hollandalı pilot oldu. Mercedesler ise güncellenen araçlar ile gelecek için umut verdi.

 6. Bölüm

6. Bölüm

43 dk.

Miami GP’sinin tüm detaylarını Jason Tahincioğlu ve Nebil Evren sizler için yorumladı.

 5. Bölüm

5. Bölüm

42 dk.

Emilia Romagna GP’sinin tüm detaylarını Jason Tahincioğlu ve Nebil Evren sizler için yorumladı.

 4. Bölüm

4. Bölüm

43 dk.

Avustralya Grand Prix'si sezonun formda sürücüsü Charles Leclerc'in zaferiyle sonuçlandı. Genç Monakolu baştan sona lider götürdüğü yarışa pole pozisyonunda başladı, en hızlı zaman derecesinin de sahibi oldu.

 3. Bölüm

3. Bölüm

40 dk.

Formula 1’de sezonun ikinci randevusu olan Suudi Arabistan yarışı tamamlandı. Son bölümü şampiyona lideri Leclerc ve son şampiyon Max Verstappen’in nefes kesen mücadelesine sahne olan yarışta kazanan Verstappen oldu.

 2. Bölüm

2. Bölüm

42 dk.

İlk 10 sırada bulunan 5 Ferrari motorlu araç dikkat çekerken, McLaren'in başını çektiği Mercedes motorlu araçlar son sıralardan kurtulamadı.

 1. Bölüm

1. Bölüm

48 dk.

Formula 1 geri dönüyor! Uzun bekleyişten sonra nihayet yarış haftasındayız! Geride kalan sezonda şampiyonluğu nefes kesen bir son yarışla Max Verstappen kazanmıştı.

© Copyright 2024 puhutv.com Tüm hakları Doğuş Dijital Hizmetler A.Ş.'de saklıdır.
App storeGoogle play storeHuawei app store